EFS
expertise

Szkolenia EFS cieszą się ogromną popularnością, ponieważ pozwalają w ekonomiczny sposób na systematyczne podnoszenie kwalifikacji oraz zdobywanie nowych umiejętności. Kursy organizowane w ten sposób mogą być bardzo tanie albo całkowicie darmowe. Czasami ich koszt jest ustalany indywidualnie. Dlatego też warto z nich korzystać, kiedy to tylko możliwe.

Do kogo kierowane są kursy EFS?

Kursy EFS są organizowane przez Europejski Fundusz Społeczny. Kierowane są zarówno do osób pracujących, jak i bezrobotnych. Zostały stworzone również z myślą o osobach niepełnosprawnych. Umożliwiają szybkie znalezienie pracy oraz podniesienie kwalifikacji. Mają zarówno pomagać w utrzymywaniu pracy, jak również aktywizować jej poszukiwanie, w tym pomóc w powrocie do zatrudnienia po dłuższym czasie. Głównym celem kursów EFS jest przeciwdziałanie bezrobociu oraz wspieranie rozwoju.

Europejski Fundusz Społeczny powstał w 1957 roku jako pierwszy fundusz strukturalny Wspólnot Europejskich. Pracę funduszu reguluje Traktat o Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej. W latach 80-tych wprowadzono do niego istotne zmiany, uściślającego jego funkcjonowanie. Prace EFS określają specjalnie stworzone programy, odbywają się na zasadzie partnerstwa (współpracy poszczególnych krajów, partnerów, regionów Unii Europejskiej).

Czym zajmuje się EFS?

Europejski Fundusz Społeczny poza wymienionymi zadaniami stawia sobie również inne cele: tworzenie nowych miejsc pracy, poprawę systemów szkoleń i edukacji, harmonizowanie systemu kształcenia z rynkiem pracy, udostępnienie pełnych i aktualnych informacji związanych z rynkiem pracy.

EFS i BPI

Jak wiele firm, również i BPI Polska stara się wykorzystywać potencjał, jaki daje możliwość organizacji szkoleń dofinansowanych. Europejski Fundusz Społeczny (EFS) jest jednym z funduszy strukturalnych UE. Został stworzony, by redukować różnice w zamożności i jakości życia we wszystkich państwach członkowskich
i regionach UE.

Projekty dofinansowane ze środków EFS realizujemy na dwóch płaszczyznach:

  • przeprowadzamy proces szkoleniowy, na który środki z funduszu pozyskał sam Klient,
  • przygotowujemy wnioski o uzyskanie dofinansowania w celu realizacji projektu dla Klienta.

Pozyskałeś środki z funduszy EFS i nie wiesz jak je wykorzystać, aby szkolenia były efektywne i przyniosły założone rezultaty? Podpowiemy Ci jakiego rodzaju szkoleń potrzebują Twoi pracownicy, ustalimy ścieżkę rozwoju pracowników i pomożemy w jej realizacji.

Proces rozwoju pracowników uważasz za niezbędny i nie wiesz jak go zrealizować ze względu na brak funduszy? Zaufaj nam. Przygotujemy wniosek o dofinansowanie szkoleń, które chcesz zrealizować, pomożemy w ich przygotowaniu i razem z Tobą przeprowadzimy cały proces.

Na swoim koncie posiadamy zrealizowane projekty dla największych firm i instytucji w kraju i za granicą. Pomogliśmy już wielu Klientom. Pozwól pomóc również sobie!

 

 

Tools

What else ?

Community

  •  
  • lien_linkedin lien_twitter